فیلم آموزشی:ضرورت مشاوره پیش از تنظیم و امضای قرارداد مشارکت در ساخت

مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

یکی از مهمترین اقدامات پیش از انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت عبارت است از ضرورت مشاوره با مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت پیش از تنظیم و امضای قرارداد است که در این فیلم کوتاه آموزشی این موضوع را ارائه می کنیم.

 

هر وقت تصمیم گرفتید به عنوان یک مالک، اعم از اینکه مالک یک ملک کلنگی و قدیمی یا یک ملکی که فقط زمین یا عرصه بوده و بنا و اعیانی مانند ساختمان و آپارتمان روی آن احداث نشده باشد، چنانچه تصمیم دارید که ساختمان جدیدی را روی این زمین احداث کنید ولی سرمایه کافی و لازم برای احداث بنای جدید را نداشتید، معمولاً تصمیم گرفته می­شود که با یک سازنده و با انعقاد یک قرارداد تحت عنوان مشارکت در ساخت بتوانید بنای جدید را روی این ملک احداث کنید.

حتما بخوانید : سیر تا پیاز تعمیرات و ساخت‌ و ساز روی زمین و املاک اوقافی

مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

به عنوان یک وکیل متخصص  دعاوی ملکی و وکیل دعوی مشارکت در ساخت و قبل از هر اقدامی به شما توصیه می کنم که پیش از تنظیم و انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت با یک وکیل حرفه ای و متخصص در زمینه دعاوی ملکی و شخص مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت به صورت حضوری مشاوره کنید. مشاوره با افرادی که در زمینه تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت تخصص دارند. همچنین شما می­توانید از مشاوره مشاورین مسکن یا مشاورین املاک که دارای تجربه کافی و حرفه ای در زمینه تنظیم قراردادهای ملکی و مشارکت در ساخت هستند استفاده کنید و به دفتر آنها مراجعه کنید و با آن ها مشورت کرده و از تجربه آنها بهره ­مند شوید.

همچنین در رابطه با مسائل حقوقی قراردادهای مشارکت در ساخت می توانید از متخصصین این حوزه و وکلای متخصص امور ملکی و قراردادها استفاده کنید. آنها می­توانند به شما مشاوره­ های ارزشمندی را بدهند که بعدها در زمان انعقاد قرارداد و حین همکاری با سازنده می­توانید از منافعی که این شروط و مطالبی که در قراردادها نوشته شده استفاده کافی را ببرید.

آگاهی از جزئیات با مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

 بسیاری از قراردادهای مشارکت در ساخت که من وکالت آنها را برعهده داشتم و دارم شاهد این موضوع هستم که متأسفانه چیزی را که به صورت یک شرط ساده می­شد در قرارداد پیش­بینی کرد از قبل انجام نشده و هیچ قید خاصی در قرارداد نوشته نشده و این امر باعث شده تا در وسط کار و زمان همکاری، طرفین قرارداد یعنی مالک و سازنده با مشکل و اختلاف مواجه شوند. علت این اتفاق ناآگاهی و کمبود دانش حقوقی دو طرف قرارداد در زمینه چگونگی تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت است.

باید توجه کنید که قرارداد مشارکت در ساخت یکی از قراردادهای مهم و سنگین ملکی محسوب می شود. کسی که به عنوان مالک یا به عنوان طرف اول در قرارداد مشارکت در ساخت اقدام به تنظیم و امضای قرارداد مشارکت در ساخت می­کند کسی است که شاید حاصل یک عمر کار و تلاش خود را که به صورت یک زمین و خانه کلنگی بوده را در اختیار فرد سازنده قرار دهد.

محکم کاری قرارداد با مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

بنابراین در این صورت هر شخصی که تصمیم به تنظیم و انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت دارد باید تا آنجایی که ممکن است، قبل از هرگونه اقدام عملی و قبل از اینکه قرارداد مشارکت در ساخت را امضاء بکند باید مشاوره کافی جهت تنظیم و امضای قرارداد مشارکت در ساخت انجام بدهد. لذا حتماً تحقیقات لازم را انجام داده و وقتی که به قطعیت رسیدید آن زمان نوبت آن است  که باید تصمیم بگیرد.

حتما بخوانید : مشکلات ناشی از وکالت کاری در قرارداد مشارکت در ساخت

به اعتقاد من (محمدرضا فولادی وکیل پایه یک دادگستری و متخصص دعاوی ملکی و مشارکت در ساخت) تعجیل در تنظیم و امضای قرارداد مشارکت در ساخت ممنوع است زیرا هرگونه عجله ای در این خصوص،  قطعاً خسارت ملکی و نتایج زیان­باری را از نظر مالی و روحی برای شما به بار خواهد داشت. بنابراین هیچگاه نباید از انجام مشاوره حقوقی ملکی  قبل از انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت کوتاهی کنید.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید