چگونه به یک مشاور املاک فوق ستاره تبدیل بشویم؟

چگونه یک مشاور املاک شویم ؟

چگونه یک مشاور املاک شویم ؟
چگونه یک مشاور املاک شویم ؟

تبدیل شدن به مشاور املاک

هر کسب و کاری اصول و شگردهای خاص خود را دارد. با پیشرفت­هایی که در همه جنبه­ های زندگی رخ داده است امروزه اکثر مشاغل و کسب وکارها حرفه­ای و تخصصی شده­اند.

برخلاف گذشته نمی­توان از روی بیکاری و یا برای سرگرمی یک دفتر یا بنگاه معاملات ملکی باز کرد. چون آنقدر این کار پیچیده و در مسیر خود مخاطراتی دارد که کوچک­ترین اشتباه می­توان نتایج زیان بار بزرگی را به همراه داشته باشد.

شاید قدیم­ ها بیشتر پیرمردها و افراد مسن دفتر املاک باز می­کردند و یکسری افراد بازنشسته را برای همکاری دعوت می­کردند. اما امروز خیلی از افراد تحصیلکرده با مدارک بالای دانشگاهی مانند پزشکی و دکتری در رشته ­های مختلف و یا با مدارک مهندسی و به صورت حرفه­ای و سازمان یافته به دنیای کسب و کار مشاوره املاک و مستغلات و رود کرده­اند.

حتما بخوانید : مهمترین دلیل طولانی شدن تخلیه املاک استیجاری

حرفه معاملات ملکی صرفاً یک بیزینس و تجارت صرف و تک بعدی نیست. یعنی این گونه نیست که با تجربه و دانش فروش می­توان در این حرفه و رودکرد و موفق بود. خیر این گونه نیست. تبدیل شدن به مشاور املاک سختی های خود را دارد

امروز مردم وقتی می­خواهند معاملات ملکی انجام بدهند حتی از متخصصین و وکلای حرفه­ای مشاوره می­گیرند و با آنها در جلسات مذاکرده حاضر می­شوند. پس یک مشاور املاک غیرحرفه ­ای نمی­تواند از پس چنین معاملاتی و با رقم­های سنگین و گاهاً میلیاردی برآید.

درج یا عدم درج برخی شروط و نوشتن برخی متون در یک قرارداد نیاز به تخصص و داشتن تجربه و تبحر در امر قرارداد نویسی و آگاهی از مسائل حقوق قراردادها دارد.

پس علاوه بر آگاهی از مسائل فروش باید دانش و اطلاعات حقوقی مناسبی در زمینه معاملات ملکی کسب کنید.

موضوع معاملات ملکی زمین و ساختمان است که طبق اصول و ضوابط فنی و مهندسی بنا شده­اند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه نیز یکی از معیارهای یک مشاور املاک فوق ستاره و حرفه­ای است.

وقتی خریدار از شما درباره استحکام و مصالح به کار رفته در ساختمان و بنا سوال می­پرسد باید اطلاعات پایه­ای در زمینه مهندسی عمران و معماری داشته باشید.

حتما بخوانید : رازهای فروش املاک وقفی!

چگونه یک مشاور املاک شویم ؟

یک مشاور املاک فوق ستاره می­داند که به غیر از اطلاعات در زمینه فروش، مسائل حقوقی و مهندسی،    جنبه­ های دیگری از جمله علوم مدیریتی، حسابداری و مالی و همچنین اطلاعات کافی در زمینه مسائل ثبتی و شهرداری هم لازمه شغل و کسب و کار معاملات ملکی است و بدون داشتن اطلاعات مناسب و کاربردی در این علوم و رشته­ها نمی­توانید انتظار معجره و موفقیت در این حرفه پولساز را داشته باشید.

به عنوان یک وکیل که تجربه سالها وکالت در پرونده ­های ملکی را داشته­ ام به شما توصیه می­کنم که لازم است به عنوان یک مشاور املاک اگر می­خواهید در دنیای تجارت املاک به یک فوق ستاره تبدیل بشوید یا باید در تمام زمینه­هایی که اشاره کردم کسب دانش کنید و یا یک رفتار حرفه­ای پیش بگیرد و آن اینکه از متخصصین هر حوزه در معاملات خود مشورت بگیرید یا با تعدادی از آنها به صورت قراردادی همکاری کنید.

همچنین می­توانید با استخدام آنها خیال خودتان را از هر جهت آسوده کنید و مطمئن باشید که در معاملات پیش رو همه جنبه­­های یک قرارداد توسط کارشناسان و همکاران شما مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه بگذارید

avatar