نکات خرید زمین – چگونه زمین بخریم

نکات خرید زمین

"<yoastmark

 

مقدمه

شما در این زمین با موارد زیر آشنا می شوید :

نکات خرید زمین – چگونه زمین بخریم – راهنمای خرید زمین – معامله زمین 

با رعایت نکات خرید زمین هنگام خرید زمین، زمین ­گیر نشوید!

هدف از خرید زمین از دو حالت خارج نیست. ۱- خرید زمین برای ساخت و سکونت ۲- خرید زمین برای سرمایه ­گذاری و سودآوری در آینده

هدف شما از خرید زمین هرچه که باشد باید مراقب باشید که باعث زمین­ گیر شدنتان نشود. احتمالاً وقتی از تهران به سمت مازندران مسافرت کرده باشید در فاصله حدودی ۵۰ کیلومتری تهران شهر دماوند را دیده­ اید که دارای آب و هوای خنک و کوهستانی است و خیلی­ها از تهران و سایر شهرها در نقاط مختلف آن مثل آبسرد و غیره اقدام به خرید زمین و ساخت ویلا کرده­ اند.

حتما بخوانید : املاک بازداشتی و خطرات خرید و فروش آن

یا اگر به سمت کرج بروید نقاط خوش آب و هوایی وجود دارد که افراد علاقمند به طبیعت و اینگونه مناطق اقدام به خرید زمین و ویلا می­کنند. بعضی­ها هم با آینده­ نگری و تخمین رشد اینگونه مناطق صرفاً اقدام به خرید زمین با هدف فروش آن به قیمت بالاتر در آینده می­کنند.

چگونه زمین بخریم ؟

در جراید و روزنامه­ ها و سایت­ها تبلیغات گسترده و ریز و درشتی را مشاهده می­کنید که مربوط به آگهی فروش این زمین­ها یا ویلاها است و چشم­انداز یک آینده روشن و پررونق و سرمایه­گذاری مطمئنی را برای شما فراهم می­کنند و شما راغب به خرید و سرمایه­ گذاری زمین می­شوید.

صرف­ نظر از راست یا دروغ بودن بعضی این تبلیغات آنچه که از دیدگاه حقوقی مهم است این مسئله است که نباید بدون تحقیق و پرس ­و جو و با تحریک دوستان و آشنایان فوری اقدام به خرید زمین بکنید.

حتما بخوانید : سیر تا پیاز تعمیرات و ساخت‌ و ساز روی زمین و املاک اوقافی

نکات خرید زمین : قدم اول

خریدن زمین و ملک آداب و آئین­ خاصی دارد و نیاز به اطلاعات کافی از منطقه، موقعیت زمین، آینده آن، کاربری زمین، موانع قانونی، شناسایی مالک واقعی، کسب اطلاع از شورای محل، پرس­وجو از دهیاری و معتمدین محلی، مذاکره با افراد بومی و همسایگان، و خیلی چیزهای دیگر که تازه باعث می­شود شما قدم اول یعنی تصمیم به خرید زمین بگیرید.

نکات خرید زمین : قدم دوم

در مرحله بعدی نوبت به مذاکره با فروشنده زمین و رسیدن به توافق و نقطه مشترک می­رسد 

حتما بخوانید : آیا خرید وکالتی خانه و آپارتمان اعتبار دارد؟

نکات خرید زمین : قدم سوم

در مرحله سوم به مهمترین قسمت معامله یعنی نوشتن قرارداد یا تنظیم مبایعه ­نامه می­رسید که لازم است در این مرحله یک دستیار حقوقی یا وکیل امور قراردادها را با خود در جلسات مذاکره و عقد قرارداد به همراه داشته باشید.

نتیجه عدم توجه به نکات خرید زمین چیست ؟

عدم توجه به مفاد قرارداد و نکات خردید زمین نتیجه ­ای جز زمین­ گیر کردن شما را در پی ندارد. چرا؟ چون که اگر فروشنده یک فرد شیاد یا کلاهبردار باشد و متوجه بی ­تجربگی شما بشود از شگردها و تکنیک­هایی در قرارداد نویسی استفاده می­کند که نه تنها مدتی بعد از معامله به صورت اتوماتیک قرارداد فسخ می­شود بلکه پول و سرمایه شما نیز در دست اوست و نوعی به تاراج می­رود و تا بخواهید به نتیجه مثبت و پولتان برسید باید صبر ایوب و عمر نوح داشته باشید. در ادامه شما را به تماشای یک ویدیوی آموزشی با موضوع خرید زمین و ویلا دعوت می کنم. عنوان ویدیوی آموزشی عبارتست از، ۱۰ مراقبه حقوقی ویژه خریداران زمین و ویلا.

۱۰ مراقبه حقوقی ویژه خریداران زمین و ویلا

 

پس برای خرید هر نوع زمین یا ملک بی­گدار به آب نزنید و تصمیم احساسی و هیجانی نگیرید و نکات خرید زمین را رعایت کنید. فکر نکنید اگر فلان زمین را نخرید از غافله عقب می­مانید و فقط هم همین زمین مانده و دیگر هیچ ملک دیگری برای خرید پیدا نمی­شود.

یکی از نکات خرید زمین مشورت با اهل فن می باشد

قطعاً شما انتظار ندارید که در یک مقاله کوتاه همه اصول و تکنیک­ها  و نکات خرید زمین و نوشتن قرارداد را یاد بگیرید چون اگر این طور بود دیگر نیازی به حقوقدان و وکیل نداشتیم پس به جای عجله در خرید زمین و گیر افتادن در دام شیادان بهتر از با اهل فن مشاوره و مذاکره کنید تا خدایی نکرده زمین­گیر نشوید چون آن وقت دیگر نمی­توانید از زمین بلند شوید!


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه بگذارید

avatar