قصه پرغصه یک فروشنده: فروش آپارتمان با چک (قسمت اول)

فروش آپارتمان با چک

فروش آپارتمان با چک
فروش آپارتمان با چک

فروش آپارتمان با چک

به جرات می توان گفت از هر ده معامله ملکی دو مورد آن قطعاً با مشکل حقوقی مواجه می شوند یعنی ۲۰ درصد معاملات به سرانجام مناسب نمی رسند. همچنین می حسب آمار پرونده های متشکله در دادگاه ها و تجربه وکالت در محاکم و جلسات مشاوره می توان گفت ۸۰ درصد کسانی که معامله ملکی انجام میدهدند هیچگونه اطلاعات حقوقی درباره قوانین ملکی و مسائل حقوقی چک و مطالبات ندارند و به همین دلیل اکثراً پس از امضای قرارداد خرید و فروش ملک با چالش جدی مواجه می شوند.

یکی از مثال های بارز این ادعا فروش آپارتمان با چک است. خریداران حرفه ای و بعضاً کلاه بردار فروشنده را با رفتارهای محترمانه و مجاب کننده در یک بعدازظهر که لانک ها تعطیل است پای میز مذاکره و معامله می کشانند و سپس در صورت توافق به انجام معامله، خریدار ادعا می کند که وجه نقد ندارد و فی المجلس نصف ثمن معامله را به صورت چک شخصی به فروشنده تسلیم می کند و معمولاً هم در قرارداد یا مبایعه نامه مینویسند کلیه خیارات قانونی از طرفین ساقط شد و ضمانت اجرای مناسبی هم برای برگشت خوردن چک ها پیش بینی نمی کنند.

حالا در این فایل صوتی با بازگویی یک داستان میخواهیم شما را با قصه پرغصه یک فروشنده آشنا کنیم تا درس عبرتی باشد برای کسانی که قصد فروش آپارتمان به صورت چکی دارند. این داستان در دو قسمت منتشر می شود. همینک می توانید قسمت اول را گوش کنید.

حتما بخوانید : شرط ممنوعیت حق فروش آپارتمان و سهم در قرارداد مشارکت در ساخت چیست

مشخصات 
نوع فایل: MP3
عنوان: قصه پرغصه یک فروشنده: فروش آپارتمان با چک (قسمت اول)
مدرس: محمدرضافولادی – وکیل قراردادها و دعاوی ملکی
زبان: فارسی
مدت: فقط ۶:۴۷ دقیقه!

فروش آپارتمان با چک

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید