تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای

شاید شما مالک یک زمین یا ملک کلنگی و قدیمی هستید یا شاید یک سازنده و پیمانکار و شاید هم یک مشاور املاک یا وکیل دادگستری قصد دارید یک نمونه قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای دانلود یا خودتان تنظیم کنید.
ما در این جا در سایت وکیل رسمی انواع مختلفی از نمونه قراردادهای ملکی و پیمانکاری و مشارکت در ساخت قرار دادیم که از منوی نمونه قرارداد می توانید اقدام به دانلود هر یک از قراردادهای مورد دلخواه تان کنید.یک خبر خوب هم داریم و آن اینکه اگر در بین این نمونه قراردادها نتوانستید قرارداد مورد نظرتان را پیدا کنید،دو راه وجود دارد تا به جامع ترین و حرفه ای ترین قرارداد مشارکت در ساخت و یا سایر قراردادهای ملکی و ساختمانی دست پیدا کنید:

۱-درخواست آنلاین و سفارش تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت
۲-مطالعه ادامه این مقاله و تماشای فیلم های آموزشی تا آخر

 

قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به شما آموزش تنظیم نمونه قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای بدهیم به نظر لازم است ابتدا قرارداد مشارکت در ساخت را تعریف کنیم.
تعریف ساده و روانی که می شود ارائه داد این است که قرارداد مشارکت در ساخت قراردادی است که بین حداقل دو شخص اعم از حقیقی و حقوقی منعقد می شود که طی آن یک طرف تحت عنوان مالک یا طرف اول زمین یا ملک قدیمی یا کلنگی را برای ساخت و ساز و احداث بنای جدید طی شرایط دقیق حقوقی و فنی در اختیار طرف دیگر با عنوان سازنده یا سرمایه گذار یا طرف دوم قرارداد بدهد تا او طی برنامه زمانبندی مقرر و لیست مصالح قرارداد مشارکت در ساخت که به قرارداد پیوست شده است را اجراء نموده و طی تقسیم نامه تنظیمی فی ما بین میان خود و بر اساس سهم الشرکه تقسیم و تملیک و تملک نمایند.
این تعریف به نظرم یکی از بهترین و جامع ترین تعاریفی است که تاکنون درباره قرارداد مشارکت در ساخت ارائه شده است.چون تقریبا شامل تمام جوانب و زوایای قرارداد مشارکت در ساخت است.سعی شده تا یک تعریف جامع و مانع ارائه شود.

انواع قرارداد مشارکت در ساخت:

بعد از تعریف قرارداد مشارکت در ساخت حال در ادامه به انواع قرارداد مشارکت در ساخت اشاره می کنیم.اگر شما آموزش های چگونگی تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت را یاد بگیرید و یا اگر در دوره های آموزشی استادی قرارداد مشارکت در ساخت شرکت کرده باشید به راحتی می توانید هر نوع از قراردادهای مشارکت در ساخت را تنظیم کنید.
فرقی نمی کند که کاربری زمین یا ملکی که قرار است طی قرارداد  روی آن بنای جدید و ساختمان احداث شود چه کاربری باشد.فقط تنها تفاوتی که دارد این است که در متن قرارداد  کاربری مورد نظر مالک را قید و درج می کنیم و در پایان پروژه ،سازنده مکلف است بر اساس کاربری مورد نظر کارفرما یا مالک اقدام به اخذ پایان کار و صورتمجلس تفکیکی و سند تک برگی با کاربری یا کاربری های مختلف که در قرارداد به آن اشاره و شرط شده است نماید.
خوب، از این توضیح نتیجه می گیریم که قرارداد مشارکت در ساخت، انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها ممکن است از یک صفحه تا ده ها صفحه یعنی مختصر یا خیلی مفصل و حتی چند جلد باشند که این به حجم پروژه و تعداد مالکین و شخصیت طرفین قرارداد بستگی دارد.برای مثال ممکن است طرف اول قرارداد یک شرکت تعاونی با صدها عضو باشد که در نتیجه قطعاً قرارداد مشارکت تنظیمی ده ها صفحه بوده و بسیار مفصل خواهد بود که البته تنظیم آن یک کار بسیار حرفه ای و حساس است و نیاز به اطلاعات حقوقی و فنی جامع دارد که خوشبختانه ما در مجکوعه بزرگ وکیل رسمی دارای تیم متخصص در این زمینه هستیم.

برای درخواست آنلاین سفارش تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت کلیک کنید

انواع تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت عبارتند از:

-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مسکونی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مجتمع مسکونی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت تجاری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مجتمع اداری و تجاری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت صنعتی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت اداری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مسکونی و تجاری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت تجاری و اداری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مسکونی و اداری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت شرکتی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت شخصی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت بین دو نفر
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت تجمیعی
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت مجتمع تجاری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت بین چند مالک و یک سازنده
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت اتحادیه مشاورین املاک
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت توسط مشاوری املاک
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت توسط وکیل دادگستری
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت توسط سازنده
-نمونه قرارداد مشارکت در ساخت توسط مالک

حتما بخوانید : چگونه قرارداد مشارکت در ساخت تنظیم کنیم

مراحل تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت چگونه است؟

بعد از آشنایی با تعریف قرارداد مشارکت در ساخت و انواع آن در ادامه می پردازیم به مراحل تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت.
برای تنظیم یک قرارداد مشارکت در ساخت چندین مرحله به شرح ذیل وجود دارد که دو طرف قرارداد یعنی مالک و سازنده باید از این مراحل عبور کنندتا در نهایت به یک قرارداد مشارکت در ساخت جامع و مانع دست پیدا کنند و با خیال راحت پای قرارداد را امضاء کنند و فرض ما بر این است که شما یک مالک هستید.
مراحل تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت به شرح ذیل است:
-کارشناسی کردن زمین و ملک کلنگی و قدیمی
-برآورد قیمت ملک قبل از ساخت
-مشاوره با چندین مشاوری املاک با تجربه در این زمینه
-مشاوره فنی با چند مهندس عمران و باتجربه در حوزه ساخت و ساز
-مشاوره حقوقی با وکیل متخصص در زمینه مشارکت در ساخت
-مشاوره با سازندگان باتجربه و خوشنام در امر مشارکت در ساخت

حتما بخوانید : دعوای الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی

پس از اینکه تحقیق و جستجوی کافی و مشاوره های فنی و حقوقی و تخصصی از کارشناسان مختلف مرتبط با حوزه ساخت و ساز و درگیر با مسائل قرارداد مشارکت در ساخت دریافت نمودید، حال نوبت به آن می رسد تا در یک دفتر مشاور املاک حاضر شده و با آگاهی و اطلاعات کافی، ملک خود را فایل کنید و به او بسپارید تا در یک سازنده خوب و خوشنام و مناسب معرفی کند تا پس از اعلام آمادگی شما جلسه مشترکی تشکیل بدهد تا طرفین در آنجا حاضر و صحبت های اولیه را مطرح تا ضمن آشنایی در جلسات بعدی مسائل مختلف فنی، مالی، حقوقی و اخلاقی را مطرح تا در نهایت پس از اعلام رضایت کامل با همکاری مشاور املاک مبادرت به تنظیم یک قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای نمایند.

 

برای درخواست آنلاین سفارش تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت کلیک کنید
نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای چگونه است:

برای اینکه شما با خیال آسوده یک قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای بنویسید پیش از هر چیز توصیه می کنم فیلم های آموزشی و ویدئوهایی که در سایت وکیل رسمی و همچنین در صفحه اصلی سایت در قسمت وکیل رسمی (تی وی) بارگذاری شده را تماشا کنید. همچنین برای راحتی شما چند نمونه ویدئوی آموزشی در زمینه نحوه نوشتن و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت به صورت جامع و حرفه ای در پایین و بین این مقاله قرار داده شده است، حتماً لازم است آنها را تماشا کنید. اگر باز هم احساس کردید که خودتان قادر به نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت نیستید می توانید با ما تماس بگیرید، یا از طریق منوی خدمات حقوقی و کلیک روی زیر منوی درخواست تنظیم قرارداد، فرم موجود در آن صفحه را تکمیل کنید و روی دکمه ارسال کلیک کنید.
همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را جهت تنظیم و نوشتن یک قرارداد مشارکت در ساخت جامع و حرفه ای تدارک می بینند.
شاید شما خودتان یک قرارداد مشارکت در ساخت از قبل تهیه کرده باشید. بعضی از افراد خودشان در اینترنت جستجو می کنند و با کلی تلاش و صرف وقت یک قرارداد مشارکت در ساخت تنظیم می کنند اما باز هم تصور می کنند که ای کاش با یک وکیل حرفه ای و متخصص در زمینه مشارکت در ساخت مشاوره کنند تا قراردادشان را بررسی و اصلاح کند. برای همین منظور نیز ما سرویس اصلاح و ویرایش قرارداد مشارکت در ساخت هم داریم و شما می توانید با تماس تلفنی یا از طریق “واتساپ” هماهنگی های لازم را جهت حضور یا ارتباط اینترنتی و آنلاین انجام بدهید تا همکاران من از هر نقطه ای از ایران یا خارج از ایران که باشید مشاوره و هماهنگی های لازم را با شما انجام می دهند تا یک قرارداد مشارکت در ساخت حرفه ای و جامع را از صفر تا صد برای شما تنظیم کنند و یا نمونه قرارداد و پیش نویس اولیه قرارداد مشارکت در ساخت شما را اصلاح، ویرایش و سپس برای شما ارسال کنند.

برای مشاور آنلاین حقوقی ملکی در واتساپ کلیک کنید
روش مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل مشارکت در ساخت:

شما در هر شهری که ساکن هستید و اقامت دارید می توانید ضمن تماس تلفنی یا پرکردن فرم آنلاین درخواست مشاوره حضوری ملکی ، وقت مشاوره حقوقی با وکیل متخصص دعاوی ملکی و قراردادهای مشارکت در ساخت را ارائه کنید تا پس از رزرو وقت مشاوره در دفتر وکالت مجموعه وکیل رسمی حاضر شوید تا از نزدیک و رو در رو با بهترین وکیل و استاد قراردادهای مشارکت در ساخت ایران جناب آقای “محمدرضا فولادی” وکیل پایه یک دادگستری و نویسنده کتاب پرفروش راهنمای تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت و ساز ،مشاوره دقیق و تخصصی انجام دهید.
در جلسه مشاوره حضوری ملکی به تمام سوالات و پرسش های شما در خصوص چگونگی تنظیم وانعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تمام زوایای پیدا و پنهان آن پاسخ داده می شود و اطلاعاتی به شما ارائه می شود که فراتر از انتظار شما است تا در آینده با کمترین ریسک و چالش حقوقی در زمینه مشارکت در ساخت مواجه شوید.
برای همین منظور می توانید نظرات برخی از مشتریان و مراجعه کنندگان به دفتر وکیل رسمی را در پایین همین مقاله تماشا کنید.فرقی نمی کند که مالک هستید یا سازنده، در هر صورت برای انعقاد و تنظیم یک قرارداد مشارکت در ساخت می توانید روی ما حساب ویژه ای باز کنید.
با مشاوره از ما هوشمندانه قرارداد ببندید!!

برای دیدن همه ویدیو های آموزشی مربوط به قرارداد مشارکت در ساخت کلیک کنید

 

همچنین دیدن نظر برخی از مراجعه کنندگان برای تنظیم قرارداد ملکی خالی از لطف نیست


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 

 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید