تجمیع حدود یا تجمیع پلاک چیست؟

تجمیع پلاک چیست؟

تجمیع حدود چیست؟

تجمیع پلاک چیست؟ - تجمیع حدود چیست؟
تجمیع پلاک چیست؟ – تجمیع حدود چیست؟

تجمیع پلاک چیست؟

تجمیع در مقابل تفکیک استفاده می‌شود. تجمیع حدود زمانی اتفاق می‌افتد که مالک یا مالکان دو با چند پلاک بخواهند اقدام به دیوارکشی کنند و با بنای جدیدی احداث کنند و در نتیجه پلاک ها و رمین های خود را به صورت واحد و یک پلاک دربیاورند. یعنی چند قطعه تفکیکی مستقلی که هرکدام دارای سند مالکیت ششدانگ جداگانه‌ای هستند بخواهند تبدیل به یک پلاک ثبتی ششدانگ بشوند.

حتما بخوانید : مشکلات ناشی از وکالت کاری در قرارداد مشارکت در ساخت

تجمیع پلاک چیست؟ - تجمیع حدود چیست؟

تجمیع حدود چیست؟

تجمبع حدود با تجمیع پلاک وقتی قابل انجام است که مالک پلاک های مورد درخواست تجمبع متعدد باشند یعنی حداقل دو نفر. نکته مهمی که مالکان باید به آن توجه داشته باشند این است که طبق مقررات ثبتی جاری و فعلی سهم هر مالک در همه پلاک ها یکسان خواهد بود. مثلاً اگر علی در پلاک ثبتی شماره ۲۰۰ یک دانگ سهم دارد، بعد از تجمبع آن با پلاک های ۲۰۱ و ۲۰۲ در این صورت آقای علی در این دو پلاک هم یک دانگ سهم دارد و اصلاً مهم نیست که متراژ پلاک ها با هم متفاوت باشد یا نباشد.

بعد ار انجام عملیات تجمبع، اسناد مالکیت قبلی پلاک‌ها باید باطل شود و سند ششدانگ جدیدی برای آن‌ها صادر شود. اگر در نتیجه تجمیع آپارتمان های متعددی ساخته شود، پلاک اصلی همه آن‌ها یکسان و مشابه است ولی شماره پلاک فرعی آن‌ها باهم فرق ‌می‌کند.

تجمیع پلاک چیست؟ - تجمیع حدود چیست؟

برای مثال اگر در نتیجه تجمیع دو پلاک، چهار واحد آپارتمانی احداث شود برای همه آن‌ها یک سند ششدانگ جداگانه صادر می‌شود که شماره پلاک ثبتی آن‌ها اینگونه خواهد بود:

۱۲۳/۲۰۲۰ و ۱۲۳/۲۰۲۱ و ۱۲۳/۲۰۲۲


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید