چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟

چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟

 

چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟

چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟

قرارداد مشارکت در ساخت از جمله قراردادهای خوب و بد حوزه املاک و مستغلات است که مالکین و سازندگان را با فراز و نشیب های زیادی مواجه می کند.

حتما بخوانید : سلب حق پیش فروش آپارتمان از سازنده

ما در این فایل صوتی با فاش کردن شگرد فسخ قرارداد مشارکت در ساخت شما را با این فراز و نشیب ها بعضاً آشنا می کنیم تا در هنگام انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت ششدانگ حواستان را جمع کنید و چشم بسته آن را امضاء نکنید.

خیلی از مالکین که با سازنده به مشکل برمی خورند شروع می کنند به داد و فغان که این چه بلایی بود سرمان آمد کاش هیچ وقت چنین قراردادی نمی بستیم و در این شرایط به دنبال راه فرار می گردند که از شر سازنده و قرارداد ترکمان چاییی که بسته اند خلاص شوند.

حتما بخوانید : برکناری سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت

اما واقعیت این است که فسخ و برهم زدن قرارداد مشارکت در ساخت به این آسانی نیست چون سازنده در آن سرمایه ریخته اما آیا راهی برای فسخ وجود ندارد؟ من با فاش کردن شگرد فسخ قرارداد مشارکت در ساخت شما را شگفت زده خواهم کرد.

مشخصات 
نوع فایل: MP3
عنوان: فاش کردن شگرد فسخ قرارداد مشارکت در ساخت
مدرس: محمدرضافولادی
زبان: فارسی
مدت: فقط ۶:۵۳ دقیقه!

چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص امور ملکی

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

2 thoughts on “چگونه قرارداد مشارکت در ساخت را فسخ کنیم ؟”

 1. باسلام ودرود
  یک سال پیش بایک سازنده که خود مشاور املاک ونیز همسایه هستند قرارداد مشارکت درساختی راکه موضوع آن یک ملک ۱۱۰ متری هست برای ساخت منعقد نمودیم.ماچندنفرورثه هستیم وبواسطه اینکه سازنده هم همسایه وهم مشاوراملامک وتاحدودی شخص حقوقی هستند به ایشان اعتماد کامل نمودیم وقراردادراآنچنان که باید موردبررسی قرارندادیم.درقراردادذکرشده بود که درمرحله فوندانسیون سه دانگ ملک به ایشان واگذارشودوحق فروش وحق وام راخواهددداشت که درمذاکرات قول داده بودند که تاتکمیل واحدها وتقسیم آن به فروش نرساند.وسایر موارد که یک جانبه به نفع ایشان بود.درضمن نسخه قرارداد ما هم راچند ماه بعد به زحمت ازایشان گرفتیم که دراین مدت مواردی را به قرارداد اضافه نمودندکه مورد توافق نبود ورنگ خودکار مؤید این موضوع است .درقبال واگذاری هیچگونه چک یا تضمینی ندادند.محل اسکان فراهم نکردندوتأکید کردند که سرساختمان نیایید.به ایشان گفته شد که اسکان که تعبیه نکردیدوسرساختمان که راه نمی دهید(درقرارداد اجاره مسکن ومعرفی نماینده جهت نظارت فرآیندانجام کارذکرشده)چک یا تضمین معتبر جهت حسن انجام کار بدهیدکه گفتند که شما ورثه هستیدبه شما ضمانت نمی دهم والان هم حدود دوماه هست که کاررا به علت عدم اجرای تعهد مالک تعطیل کردند.از شما تقا ضادارم بفرمایید درصورت ارجاه به دادگاه وضعیت به زیان من خواهدبود؟ازلطف شما سپاس گزارم

  • سلام و درود
   اول از هر چیزی شما گرفتار اشتباه و ناآگاهی خودتان شده اید و وارد یک بازی حقوقی یکطرفه شده اید.
   در قراردادهای مشارکت در ساخت تعهدات اصولا باید متعادل تنظیم شود ولی قانون این اجازه را داده که افراد با ارداه خود به هر شکلی تعهد کنند تا وقتی که خلاق قوانین و شرع نباشد.
   آن مواردی که در قرارداد شما گنجانده شده همگی به نفع سازنده است و اگر به دادگاه هم رجوع کنید چیزی از آنها کم نخواهد شد چون پای قرارداد را امضا زده اید.
   اما با همه این احوالات تا زمانی که قرارداد شما از نزدیک بررسی و مطالعه نشود امکان پاسخ حقوقی دقیق و ارائه راهکار واقعی وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد میکنیم اگر تهران حضور دارید یک جلسه مشاوره حضوضری در سایت رزرو کنید یا با همکاران ما تماس بگیرید. یا اگر در شهرستان هستید نزد وکیل متخصص این حوزه که با تجربه است بروید.ضمنا میتوانید از طریق واتس آپ با پرداخت هزینه با ما در ارتباط باشید.
   ۰۹۱۲۵۰۲۲۶۶۷ تلفن واتس آپ

دیدگاه‌تان را بنویسید: