وکیل قرارداد مشارکت در ساخت

وکیل قرارداد مشارکت در ساخت – تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

وکیل قرارداد مشارکت در ساخت - تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت چگونه است

هر سازنده­ای در هر قرارداد مشارکت در ساختی بدون شک به دنبال منافع خود است. پس هیچ کسی بی­دلیل برای کسی تره خورد نمی­کند.

سازنده­ای که با تجربه باشد و خصوصاً اگر سابقه شکست قراردادی داشته باشد می­داند که در متن قرارداد مشارکت در ساخت چه شرط و شروطی را باید درج کند.

حتما بخوانید : برکناری سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت

در مقابل اکثر مالکین هیچ تجربه­ای از نوشتن و انجام معامله در قالب قرارداد مشارکت در ساخت ندارند و به همین دلیل نمی­دانند که در یک قرارداد مشارکت چه شرط و شروطی می­تواند منافع آن را تهدید و یا حفظ کند.

برخی از سازندگان در جلسات مذاکره اولیه مالک را تست می­کنند و پی می­برند که او چه ذهنیتی دارد و به اصطلاح چند مرده حلاجه.

اگر مالک فقط به دنبال مبلغ بلاعوض و منافع خود باشد، در این شرایط سازنده اگر نتواند به نتیجه دلخواهش برسد بعید نیست که از طریق درج شروط مناسب قراردادی، کفه ترازو را به نفع خودش سنگین کند.

وکیل قرارداد مشارکت در ساخت

سازندگان معمولاً به دنبال گرفتن حق فروش یا پیش فروش واحدهای خود هستند.

همچنین انتقال رسمی سهم شان در ابتدای قرارداد با استفاده از بی­اطلاعی مالک، شرط اخذ وام، درج زمان­های طولانی و بدون ضمانت اجرا برای انجام تعهداتشان و خیلی شروط دیگر که مالک سر از آنها در نمی­آورد.

اگر تصمیم دارید که ملک­تان را به سازنده بدهید تا آن را بسازد بهتر است قبل از هر اقدامی یک قرارداد مشارکت در ساختی را تنظیم کنید که همه پیش­بینی­های لازم را کرده باشد.

حتما بخوانید : چگونه با قراردادن دیوار بتنی جلوی افزایش خسارت روزانه را در قرارداد مشارکت در ساخت بگیریم؟

وکیل قرارداد مشارکت و تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط او

من خودم وقتی طبق سفارش ارباب رجوع اقدام به تنظیم و نوشتن یک قرارداد مشارکت در ساخت می­کنم، سعی می­کنم که مواد آن را عادلانه بنویسم اما اگر سفارش دهنده اصرار کند ممکن است بندها و شروطی در قرارداد اضافه شود که بیش از حد معمول کفه ترازو به سمت او سنگینی کند و این یک برد محسوب می­شود.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید