وکیل دعاوی ملکی و حقایقی درباره اهمیت مشاوره قبل از معامله با او

وکیل دعاوی ملکی – وکیل ملکی – وکیل متخصص دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی
وکیل دعاوی ملکی

 

حقایقی درباره اهمیت مشاوره قبل از معامله با وکیل دعاوی ملکی

ما در دوره­‌ای قرار داریم که بسیاری از مشاغل و کسب و کارها تخصصی شده ­اند و شما نمی­توانید خودتان هرکاری را انجام بدهید و انتظار نتایج خوب و مثبتی داشته باشید.

امروزه وقتی می­خواهید یک معامله ملکی انجام بدهید ناگزیر هستید که به یک مشاور املاک یا یک وکیل  متخصص دعاوی ملکی مراجعه کنید تا با خیال آسوده یک خرید یا یک فروش موفقی را تجربه کنید.

بدون شک اکثر معامله­ گران اعم از خریدار و فروشندگان املاک و مستغلات آگاهی کمی از حقایق قراردادنویسی و شیوه درست معامله کردن دارند. متأسفانه این دسته از افراد خود را از هرگونه مشاوره حقوقی ملکی قبل از معامله بی­نیاز می­دانند چون تصور می­کنند هزینه و پرداخت حق­ال مشاوره نوعی اصراف است و با مشاوره نگرفتن به خیال خود در هزینه­ ها صرفه ­جویی می­کنند.

چرا به وکیل دعاوی ملکی نیاز داریم

آنهایی که شکست در معاملات را تجربه کرده­اند به طور قطع اهمیت مشاوره قبل از معامله با وکیل دعاوی ملکی را با پوست و گوشت و استخوان درک و لمس می­کنند.

به اعتقاد من پرداخت هزینه بابت مشاوره، نه تنها هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه ­گذاری مطمئن با ریسک پایین تلقی می­شود. چون هزینه ه­ای که بابت مشاوره پرداخته می­شود به مراتب بسیار کمتر از هزینه­ های جبران شکست و تلخ کامی در معاملاتی است که باعث ورود خسارت­ های  میلیونی و میلیاردی به شما خواهد شد.

همانطور که گفته می­شود نباید هنگام بیماری خود درمانی کنیم، برهمین منوال هنگام بروز مشکلات حقوقی نباید خودمان برای نیاز از وکلا و حقوقدانان بدانیم. چون وکیل دعاوی ملکی به صورت ویژه بر روی اینگونه مسائل سال­ها مطالعه و تجربه اندوخته کرده­اند و می­توانند بهترین راهکارها را در مواجهه با مشکلات حقوقی به شما معرفی کنند تا در دعاوی احتمالی بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

به عنوان وکیل امور ملکی و تجربه وکالت در انواع دعاوی ملکی این موضوع را ثابت کرده است که بیش از ۹۰ درصد اختلافات و مشکلات حقوقی به دلیل ناآگاهی و بی ­تجربگی در انجام معامله و اصول تنظیم قرارداد است.

وکیل متخصص دعاوی ملکی و مهارت قرارداد نویسی

گاهی اوقات نوشتن حتی یک کلمه یا یک عبارت کوتاه باعث شده یکی از طرفین قرارداد با شکست قراردادی مواجه بشود. یا عدم درج یک کلمه گاهی باعث شده یکی از طرفین خسارت سنگینی را به طرف دیگر بپردازد. مثلاً اگر خریدار قصد داشته که بخشی از وجه معامله را از طریق وام تأمین کند ولی در قرارداد به آن اشاره نشده و از کلمه «نقداً در فلان تاریخ» استفاده بشود، و برای عدم پرداخت آن خسارت روزانه تعیین شده باشد، خریدار نمی­تواند فروشنده را ملزم به همکاری برای اخذ وام کند. چون در متن قرارداد به موضوع اخذ وام اشاره نشده است.

همین اشتباهات کوچک باعث زیان­ های بزرگ شده و به همین دلیل ضرورت دارد که برای جلوگیری از عواقب حقوقی در معاملات، قبل از هر معامله ه­ای با متخصصین امور ملکی مشاوره کنید.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه بگذارید

avatar