وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد

مقدمه

عجایب قراردادنویسی به سبک غیرحرفه ­ای­ ها

به واسطه فعالیت تخصصی در زمینه دعاوی ملکی این شانس را داشته­ام که از نزدیک شاهد انواع قراردادهایی باشم که توسط یک سری از افراد غیرحرفه­ای تنظیم شده و امروز به عنوان وکیل یکی از طرفین وارد دعوای آنها بشوم

حتما بخوانید : روش تنظیم قرارداد پیش فروش ساختمان

 

راه های نوشتن قرارداد از نگاه یک وکیل تنظیم قرارداد

برای نوشتن قرارداد  چندین راه وجود دارد. یکی این که با جستجوی اینترنتی قرارداد مورد نیازمان را دانلود کنیم بدون این که از شیوه و اصول قرارداد نویسی اطلاعی داشته باشیم.

دومین روش نوشتن قرارداد توسط افراد غیرحرفه ­ای است که تجربه چندانی در نوشتن و تنظیم قراردادهای ملکی ندارند و امروز به واسطه برخی شرایط مسئولیت نوشتن قرارداد بر عهده آنها نهاده شده است.

سومین روش این است که از وکلا، کارشناسان امور ملکی و یا وکیل تنظیم قرارداد که دارای مهارت کافی در شگردهای قرارداد نویسی هستند بهره ببریم.

روش دوم که موضوع این مقاله است، دارای آسیب هایی که در صورت آگاهی از مشکلات آن، مطمئناً کسی مسئولیت نوشتن قرارداد ملکی­اش را به آنها نمی­سپارد.

نوشتن قرارداد توسط افراد غیرمتخصص و غیرحرفه­ای مانند سپردن عمل جراحی به فرد غیر پزشک مانند مسئول تزریقات یا حسابدار بیمارستان می­باشد!

حتما بخوانید : چگونه قرارداد مشارکت در ساخت تنظیم کنیم؟

انتظارات ما از این افراد متفاوت خواهد بود. همان قدر که برای خریدن یک گوشی موبایل همه جا را جستجو می­کنیم تا اطلاعاتی به دست آوریم، خوب است که برای نوشتن مهمترین قراردادهای زندگی­مان، کمی وقت بگذاریم و با خساست و به فرض صرفه­ جویی، مسئولیت تنظیم آن را به افراد غیر متخصص نسپاریم که نتیجه­ای به جز شکست نخواهد داشت.

در قراردادهایی که توسط این دسته از افراد نوشته شده است گاهی متون و شروطی را می­بینیم که تاکنون مثل آن را ندیده و نشنیده­ایم.

نکات عجیب قرارداد ها از نگاه وکیل تنظیم قرارداد

از عجایب قرارداد نویسی در معاملات ملکی آن است که در یک قرارداد مشارکت در ساخت مالک حق فروش یا پیش­فروش را به سازنده بدهد، یا به او وکالت بلاعزل و بدون محدودیت جهت انجام کلیه امور ملک را بدهد یا هنگام فروش سرقفلی، حق انتقال سرقفلی یا حق تغییر شغل را نیز به خریدار بدهیم.

نوشتن قرارداد یک تخصص است پس نوشتن آن را به یک وکیل تنظیم قرارداد و فرد حرفه ­ای بسپارید تا منافع و حقوق شما را با تضمین بالایی محفوظ بدارد.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید