هشدارهای حقوقی به صاحبین سرقفلی اماکن تجاری

اگر صاحب سرقفلی و یا حق کسب یا پیشه هستید حتما با یک سری موانع و مشکلات حقوقی درباره اجاره دادن یا تغییر شغل مواجه شده اید و دریافته اید که راهی جز پرداخت حق مالکانه ندارید. اما متاسفانه برخی از مستاجرین این اماکن له شکل های مختلف تلاش می کنند که مالک و یا موجر محل تجاری را دور بزنند. مثلاً با تنظیم یک قراردادی تحت عنوان شراکت کاری و یا سرمایه گذاری یا امانت نامه سعی میکنند که خود را تهدیدهای حقوقی و احتمالی دور نگه دارند تا مبادا مالک به دلیل انتقال به غیر طرح دعوا کند و نتوانند از خود دفاع کنند لذا با نوشتن این گونه قراردادها میکوشند تا بتوانند در دفاع از خود مدرکی را ارائه کنند که نشان بدهد آنها سرقفلی را له غیر انتقال نداده اند!

اما خیلی رک عرض میکنم که این تلاش ها بیهوده است چون در قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال ۱۳۵۶ این موضوع به صراحت پیش بینی شده که هرگونه انتقال تحت هر عنوان اعم وکالت، صلح و غیره از مصادیق انتقال به غیر محسوب می شوند.

من در این فایل صوتی شما را با هشدارهای حقوقی آشنا میکنم تا با آگاهی از آنها بتوانید از حق کسب یا پیشه ای که دارید محافظت کنید تا مبادا زمینه طرح دعوای تخلیه مکان تجاری را فراهم کنید و باعث زایل شدن حق سرقفلی تان شود.

 

مشخصات 
نوع فایل: MP3
عنوان: هشدارهای حقوقی به صاحبین سرقفلی اماکن تجاری
مدرس: محمدرضافولادی – وکیل قراردادها و دعاوی ملکی
زبان: فارسی
مدت: فقط ۶:۰۹ دقیقه!

 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

1487 WooCommerce Floating Cart

1487 products in the cart.

جمع کل: 96552000 تومان

مشاهده سبد خرید تسویه حساب