فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره

فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره

فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره

امکان فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره

اجاره در زمره عقود و قراردادهای لازم است که بعد از امضای آن توسط موجر و مستاجر، فسخ یک طرفه آن امکان پذیر نیست مگر در موارد استثنای قانونی. با این وجود خیلی از موجرین و مستاجرین از ما می پرسند آیا بعداز بستن قرارداد اجاره واقعاً نمی توان آن را منحل کرد؟ آیا می توان در هنگام انعقاد اجاره نامه شرط فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره و یا برهم زدن قرارداد را توسط یکی از طرفین پیش بینی کرد؟

حتما بخوانید : عدم تعیین مدت برای شرط فسخ

خیلی وقت ها پیش آمده که موجر و مالک یک محل استیجاری در اثنای مدت اجاره تصمیم به فروش ملک خود می گیرد و خریدار هم شرط می کند که ملک را باید تخلیه شده تحویل بدهید اما مستاجر حاضر به تخلیه تا پایان مدت اجاره نیست.

همچنین دیده می شود که برخی از مستاجرین به دلایلی مثل خریدن خانه یا مهاجرت به شهری دیگر قصد تخلیه محل استیجاری و دریافت پول پبش یا قرض الحسنه خود را دارند و موجر با این درخواست مخالفت می کند.

راهکار چیست و در هنگام تنظیم اجاره نامه چه نکاتی را باید توجه کنیم تا با چنین مشکلاتی مواجه نشویم. در ادامه پاسخ این سوالات را می توانید از زبان محمدرضا فولادی نویسنده کتاب پرفروش راهنمای تنظیم اجاره نامه اماکن مسکونی بشنوید. او به شما حقایقی درباره امکان فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره را آموزش می دهد.

حتما بخوانید : اجاره به شرط تملیک چیست؟

مشخصات 
نوع فایل: MP3
عنوان: حقایقی درباره امکان فسخ اجاره نامه پیش از پایان مدت اجاره
مدرس: محمدرضافولادی
زبان: فارسی
مدت: فقط ۶:۵۲ دقیقه!

امکان فسخ اجاره نامه قبل از پایان مدت اجاره

 


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید