فیلم آموزشی: عواقب حقوقی و قانونی عدم پرداخت اجاره بهای مکان استیجاری چیست؟

فسخ اجاره به دلیل عدم پرداخت اجاره بها

 

یکی از شروطی که در اجاره­نامه­ ها درج شده یا می­شود بحث مربوط به آثار و عواقب حقوقی و قانونی عدم پرداخت اجاره­ بهای ماکن استیجاری است. معمولاً در اجاره نامه ها این گونه شرط می­شود که اگر یک ماه اجاره­ بها به تعویق بیفتد برای موجر حق فسخ به وجود می­ آید.

شما اگر مستأجر هستید و به هر حال در یکی از ماه ها با مشکل مواجه بشوید و توان پرداخت اجاره ­بها را ندارید، برای جلوگیری از عواقب حقوقی فسخ اجاره و تخلیه توصیه می­کنم که به هر طریق ممکن حتی اگر با قرض گرفتن از دوستان و نزدیکان اجاره بها را بپردازید، تا با ادعای فسخ از سوی موجر با عنوان فسخ اجاره به دلیل عدم پرداخت اجاره بها مواجه نشوید.

حتما بخوانید : روش تمدید اجاره نامه چگونه است؟ + فیلم آموزشی

فسخ اجاره به دلیل عدم پرداخت اجاره بها

گاهی اوقات برخی از موجرها هستند که دنبال یک سری در واقع چنین مشکلاتی هستند که بتوانند به هر طریق ممکنی قرارداد یا اجاره نامه را فسخ کنند و آن را از چنگ مستأجر در بیاورند. شاید از این طریق بتوانند یک مستأجر بهتری پیدا کرده و با رقم بالاتری ملک را به او اجاره بدهند. شما هم به عنوان یک مستاجر ممکن است به واسطه قرار داشتن در فصل زمستان یا پاییز نتوانید یک ملک استیجاری بهتر و در واقع با مبلغ مناسبی را پیدا کنید. لذا لازم است طبق شرطی که در قرارداد وجود دارد به صورت نقدی یا واریز به حساب، اجاره­ بها را سر وقت آن بپردازید.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

2165 WooCommerce Floating Cart

2165 products in the cart.

جمع کل: 152829000 تومان

مشاهده سبد خرید تسویه حساب