سمام

امنیتی به وسعت کره زمین!

سامانه معاملات امن ملکی( سمام) یکی از ده ها سرویس مجموعه حقوقی وکیل رسمی است که با شناخت کامل از فضای معاملات ملکی و نقاط قوت و ضعف معاملات و قراردادها (قولنامه ،مبایعه نامه، مشارکت در ساخت، سرقفلی و اجاره و غیره)، همچنین با پشتوانه بیش از یک دهه آموزش و وکالت دعاوی در حوزه ملک و ساختمان نیاز معامله‌گران و خریداران و فروشندگان املاک و مستغلات با انواع کاربری ها ( مسکونی، تجاری اداری ، زمین ،باغ، ویلا و غیره) را در تمام جهات حقوقی، فنی و مالی شناسایی کرده و هم اکنون در قالب سامانه معاملات امن ملکی( سمام) راهکاری جامع و راحت را در اختیار عموم افراد قرار داده است.

روش انجام معامله ملکی در سمام

با مراحل انجام معامله در سامانه معاملات امن ملکی سمام آشنا شویم.


۱

ثبت درخواست
پیش از شروع معامله درسمام خریدار و فروشنده یا مالک و سازنده آن چه را قصد انجام آن را دارند ثبت و ارسال میکند.

 

۲

بررسی درخواست
متن‌درخواست توسط کارشناسان مربوطه بررسی تخصصی شده و پس از تایید اولیه نتیجه به اطلاع متقاضی می رسد.

 

۳

تایید متقاضی
متقاضی نظر کارشناسی را مشاهده و بررسی و تایید می کند و ظرف سه روز کاری تصمیم نهایی خود را به اطلاع کارشناس مربوطه می رساند.

 

۴

پیش پرداخت
پس از تایید نهایی توسط متقاضی، مبلغ پیش پرداخت برای قطعیت قرارداد به حساب سمام واریز می‌شود.

 

۵

کارشناسی
پس از واریز پیش پرداخت، بلافاصله کارشناسان سمام طی دعوت از متقاضی و انجام مشاوره حقوقی ،فنی و مالی طبق چک لیست خود امور کارشناسی را تا دعوت طرفین معامله به جلسه مذاکرات پیش قراردادی انجام میدهند.

 

۶

تنظیم قرارداد
پس از انجام کارشناسی و مذاکرات، در صورت توافق طرفین اقدام به تنظیم قرارداد حقوقی توسط وکیل پایه یک سمام می شود.

 

۷

تسویه حساب
پس از امضای قرارداد فی المجلس کمیسیون مربوطه از سوی طرفین و متقاضی به نماینده سمام پرداخت می شود.

 

۸

امضای سند
در صورتی که نیاز به ثبت معامله و تنظیم سند رسمی ملک یا وکالتنامه محضری باشد در موعد تعیین شده وکیل و نماینده سمام به همراه متقاضی در دفترخانه اسناد رسمی جهت امضای سند مربوطه حاضر می شوند.

 

پرسش های پرتکرار

سامانه معاملات امن ملکی (سمام)، به عنوان راه حلی در فضای معاملات ملکی و تنظیم قراردادها است که دغدغه های خرید و فروش و سایر معاملات حوزه ملک و ساختمان را از بین می برد. بعد از توافق اولیه متقاضی معامله ( مثلاً خریدار و فروشنده)، با واریز پیش پرداخت کمیسیون معامله از سمت متقاضی، پروسه کارشناسی از سمت سمام آغاز می گردد. وجه پرداختی متقاضی در حساب امن سمام نگهداری می گردد تا خدمات درخواستی مطابق توافق اولیه از سمت کارشناسان سمام انجام پذیرد. پس از انعقاد قرارداد و امضای آن توسط طرفین معامله، در این مرحله، الباقی مبلغ کمیسیون توسط متقاضی به حساب سمام یا نماینده او واریز می گردد.

بله، سامانه معاملات امن ملکی (سمام) به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه حقوقی وکیل رسمی که دارای تمامی مجوزهای حقوقی و مالی حوزه وکالت و فضای پرداخت و تجارت الکترونیک می باشد، خود را ملزم به رعایت قوانین تجارت الکترونیک، فضای پرداخت آنلاین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می داند.

مالکین و فروشندگان املاک مسکونی و تجاری و سایر املاک و مستغلات که می خواهند تمرکز و توجه اصلی خود را روی بالاترین قیمت جهت فروش ملک خود بگذارند و از پیچیدگی های حقوقی و فنی قبل و بعد از توافق و انعقاد قرارداد تا زمان انتقال رسمی ملک با خریداران و طرفین معامله دور شوند، همچنین افرادی که شناخت کافی از طرف دیگر معامله ندارند و می خواهند دغدغه عدم آشنایی طرفین معامله و ریسک های حقوقی و مالی را از میان بردارند و با خیال راحت معامله امن و شیرینی را تجربه کنند، به سراغ سامانه سمام می آیند.

طبق مراحل زیر، سامانه سمام، خطر کلاهبرداری و ریسک های معامله را از بین می برد:
– سامانه سمام، هویت فروشندگان و خریداران املاک مختلف و متقاضیان را حتما احراز می کند و قبل از احراز هویت ایشان، امکان انجام معامله از طریق سامانه برای آنها فراهم نخواهد بود.
– قبل از انجام معامله خرید ملک، تمام مدارک و اسناد ملک مورد نظر از فروشنده دریافت شده و توسط تیم حقوقی و فنی مورد کارشناسی تخصصی قرار می گیرد.
– مراحل انجام معامله از صفر تا صد پیگیری می شود تا از انجام معامله و اتمام آن اطمینان حاصل شود.
– خریدار یا فروشنده و همچنین مالک یا سازنده ملک مهلت بررسی گزارش کارشناسی تخصصی و تطبیق با توافق اولیه را دارد در حالی که هنوز هیچگونه قراردادی بسته نشده و جای هیچ نگرانی از انجام معامله نا امن وجود ندارد.
– خریدار ملک امکان همراهی کارشناس امور ملکی در محل وقوع ملک را دارد که در این صورت، کارشناس های مجرب سمام در محل خریدار حاضر شده و طبق چک لیست استاندارد ارزیابی سمام، ملک مربوطه را بررسی و کارشناسی کرده و نظر نهایی خود را اعلام می کنند.
– در صورت بروز اختلاف بین متقاضی و کارشناسان، تیم داوری سامانه معاملات امن ملکی (سمام) ضمن بررسی توافقات اولیه، مستندات و مدارک و اسناد مربوطه را از طرفین دریافت و اقدام به صدور رای می نماید.

سامانه معاملات امن ملکی (سمام) تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و معامله هرگونه ملک و مال غیر و معاملات غیر مجاز در این سامانه ممنوع می باشد. همچنین در حال حاضر امکان معامله اراضی ملی و منابع طبیعی و امثال آن که قابل تملک نبوده و اموال عمومی و دولتی نیز وجود ندارد.

در حال حاضر خدمات سامانه سمام برای کلیه معامله گران از جمله خریدارها و فروشنده های املاک داخل کشور ایران در دسترس می باشد. در معامله های بین المللی، در صورتی که ملک یا طرف معامله قابل احراز ملکیت و هویت باشد (فروشنده یا وکیل فروشنده)، در مراحلی که مبالغ معامله در بستر سیستم بانکی کشور ایران در جریان باشد، امکان استفاده از سامانه سمام برای طرفین معامله امکان پذیر خواهد بود.

سامانه سمام، توصیه می کند که خریداران و فروشندگان املاک و زمین ها و اراضی قبل از شروع معامله، تمام جوانب را بررسی و به توافق برسند تا هیچ شبهه ای باقی نماند.
در صورت بروز پرسش در خصوص سامانه، مراحل و هر مورد مرتبط با سامانه سمام، می توانید در صفحه پرسش های پرتکرار، جواب پرسش خود را بیابید. همچنین می توانید از صفحه تماس با ما از طریق یکی از راه های ارتباطی با تیم پشتیبانی سمام در ارتباط باشید.

مقالات رایگان

پرداخت آنلاین

مشاوره حضوری

دعاوی ملکی

مشاوره آنلاین


تماس جهت مشاوره حضوری:

۰۲۱-۸۶۰۳۵۷۷۹
۰۹۱۲۵۰۲۲۶۶۷

 

نشانی:  بالاتر از میدان ولیعصر – خ دانش کیان – پ۲۲-طبقه همکف – واحد۳

فقط با تعیین وقت قبلی

enmad.

طراحی سایت، سئو و بهینه سازی توسط سئوپید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه حقوقی وکیل رسمی است.
 
گروه حقوقی و آموزشی وکیل رسمی از سال ۱۳۹۰، با هدف ارائه خدمات حقوقی و آموزشی به صورت اختصاصی در حوره املاک و مستغلات، توسط محمدرضا فولادی وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه تأسیس گردید. ایشان با توجه به سابقه بیش از یک دهه فعالیت همزمان علمی-آموزشی و حقوقی در زمینه امور ملکی، قراردادها ، وکالت و خدمات دعاوی ملکی در زمینه ده ها پرونده حقوقی و ملکی مهم و سنگین و اطلاع از فقدان مرجع و منابع آموزشی کاربردی برای عموم مردم، که علت عمده بسیاری از مشکلات و اختلافات اکثریت متعاملین و طرفین قراردادها به ناآگاهی آنها از مسائل حقوقی قراردادها و معاملات ملکی بر می گردد، لذا تصمیم به ایجاد یک مجموعه و نهاد حقوقی و آموزشی در زمینه معاملات ملکی می گیرند.

نتیجه این اقدام و تلاش بی وقفه ایشان منجر به تاسیس گروه حقوقی و وب سایت آموزشی و حقوقی وکیل رسمی و تالیف و تولید بیش از ۳۰ عنوان کتاب و محصولات آموزشی و کاربردی در حوزه مسکن و ساختمان می شود به نحوی که این همت والا مورد توجه بسیاری از مسئولین و نهادهای مرتبط در حوزه امور املاک و مستغلات قرار گرفته و ظرف دو سال اکثر کتاب های آموزشی ایشان به چاپ سوم و چهارم می رسد و مکرراً به عنوان مدرس و مشاور خصوصی مورد دعوت مراکز آموزشی و تخصصی از جمله دانشگاه ها، اتحادیه مشاورین املاک تهران، شهرری و شهرستان های حومه تهران و سایر استان ها قرار می گیرند.