دعوای الزام به اخذ پایان کار

دعوای الزام به اخذ پایان کار

 

دعوای الزام به اخذ پایان کار

اخذ پایان کار آپارتمان یا هر خانه و ملکی جز تشریفات الزامی قبل از اخذ سند رسمی آن ملک است. به عبارتی وقتی کسی می خواهد علیه فروشنده یا سازنده آپارتمان دعوای الزام به اخذ پایان کار بکند حتما باید در ستون خواسته دعوا تقاضای الزام به اخذ پایان کار ساختمان را نیز بخواهد چون اخذ سند رسمی آپارتمان بدون درخواست اخذ پایان کار مواجه با رد دعوا خواهد بود که اکثر افراد این موضوع را نمی دانند و به همین علت دادخواست یا دعوای آن ها رد می شود و برداشت آن ها این است که در حق آن اجحاف شده است، در حالی که ریشه این اتفاق به خودشان بر می گردد و البته تقصیری هم ندارند چون طرح دعوای الزام به اخذ پایان کار آپارتمان یک دعوای ملکی و تخصصی است و باید از تجربه یک وکیل و متخصص در حوزه ملک و ساختمان استفاده کرده و مشاوره حقوقی لازم را کسب کنید.

پایان کار ساختمان چیست ؟

پایان کار ساختمان یک سند و برگه ای است که از طرف شهرداری محل وقوع ملک صادر می شود و به موجب آن تایید می شود که تا زمان صدور این گواهی ملک مورد نظر فاقد جریمه و تخلف ساختمانی است و الا گواهی پایان کار یا گواهی پایان ساختمان صادر نمی شد. اگر ملکی دارای تخلف ساختمانی باشد برای آن یک پرونده در کمیسیون ماده صد شهرداری تشکیل می شود و بسته به شرایط حکم به رفع تخلفات و قلع و قمع بنا صادر می شود و یا حکم به پرداخت جریمه صادر می شود که البته قابل تجدید نظر نیز می باشد.

حتما بخوانید : فیلم آموزشی: عرف و روش قانونی پرداخت ثمن معامله در هنگام خرید ملک

زمان اقدام برای دعوای الزام به اخذ پایان کار

بنابراین اگر خریدار یک ملکی هستید که دارای اعیانی  است مانند خرید یک آپارتمان، باید در قولنامه یا مبایعه نامه حتما شرط کنید که فروشنده مکلف به اخذ پایان کار و سایر مدارک جهت نقل و انتقال و تنظیم سند رسمی ملک در موعد محضر یا دفترخانه می باشد. چون اگر در موعد تعیین شده در قرارداد اقدام نکند خریدار می تواند علیه فروشنده در دادگاه اقدام به طرح دعاوی الزام به اخذ پایان کار و الزام به اخذ سند رسمی ملک نماید.

اگر قصد دارید وکیل بگیرید و به دنبال یک وکیل با تجربه که از بهترین وکلای ملکی محسوب می شود استفاده بکنید تا در پرونده شما اعلام وکالت بکند لطفا فرم زیر را تکمیل کنید و آن را برای ما ارسال کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.


  • فایل ها را به اینجا بکشید


     

    اشتراک گذاری این مطلب