شرط ممنوعیت حق فروش آپارتمان و سهم در قرارداد مشارکت در ساخت چیست

حق فروش آپارتمان در مشارکت در ساخت

حق فروش آپارتمان در مشارکت در ساخت
حق فروش آپارتمان در مشارکت در ساخت

 

مالک یا مالکین در قرارداد مشارکت در ساخت سعی می کنند منافع خود را به اشکال مختلف حفظ نمایند که البته حق هم دارند چون ما شاهد مشکلات حقوقی عدیده در پرونده های ارجاعی از سوی موکلان خود در این زمینه هستیم که همگی به شیوه تنظیم قرارداد مشارکت در گذشته برمی گردد.

حتما بخوانید : تضمین های مناسبی که از سازنده می توان گرفت چیست

منع حق فروش واحد از سهم سازنده

حق فروش آپارتمان در مشارکت در ساخت

در قرارداد مشارکت در ساخت شیوه های مختلفی برای گرفتن تضمین از سازنده پیش بینی می شود که بسته به شرایط می توان از آنها بهره جست. یکی از این شیوه ها، منع حق فروش واحدهای سهم وی در مدت قرارداد است تا چنانچه در انجام تعهداتش با مشکل مواجه گردید مالک بتواند از محل سهم سازنده زیان خود را جبران نماید. ولی اگر سازنده ممنوع از فروش و یا پیش فروش سهمش در پروژه ساختمانی نشود می تواند اقدام به فروش واحدهای آپارتمانی خود به هر شخصی نماید.

حتما بخوانید : تضمین های مناسبی که از سازنده می توان گرفت چیست؟

حق فروش آپارتمان در مشارکت در ساخت

ضمانت اجرای تخلف سازنده از این شرط آن است که از طریق دادگاه می توان نسبت به ابطال مبایعه نامه واحدهای فروخته شده اقدام کرد. که البته نیاز به اثبات دارد که طی فرایندهای خاص حقوقی می توان اسناد و مدارک محکمه پسندی را ارائه نمود.

برای اینکه قرارداد مشارکت شما از جهات مختلف دارای چهارچوب قوی ای باشد باید از افراد خبره و متخصص و وکیل تنظیم قراردادهای مشارکت در ساخت و یا مشاوره حقوقی ملکی  استفاده کنید. که البته می توانید با پشتیبانی وبسایت تماس گرفته شما را راهنمایی نمایند.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید