تراکم ساختمان چیست؟

تراکم ساختمان چیست ؟ – تراکم ساختمان یعنی چه ؟

 

تراکم ساختمان چیست ؟

 

عبارت تراکم ساختمان چیست ؟

در امور ساختمانی و ساخت و ساز بارها شاید اسم تراکم ساختمان را شنیده باشید. موضوع تراکم در قراردادهای مشارکت درساخت هم یکی ار مسائل مورد بحث و اختلاف برانگیز میان مالکان و سازندگان است. اما تراکم ساختمان چیست ؟ و شامل چه قسمتهایی از ساختمان می‌شود و شامل چه قسمتهایی نمی‌شود؟

حتما بخوانید : چرا نوشتن برنامه زمانبندی در قرارداد مشارکت در ساخت اهمیت دارد؟

 به زبان ساده تراکم ساختمان چیست ؟

چواب سوال تراکم ساختمان چیست ؟ در یک تعریف خیلی ساده عبارتست از مجموع مساحت کل زیربنای طبقات یک ساختمان بدون احتساب زیرزمین و پارکینگ.

چه قسمت هایی جزء تراکم ساختمان محسوب نمی شود ؟

زیرزمین با کاربری تجاری و یا اداری بازهم چزء تراکم ساختمان محسوب نمی‌شود.

موضوع تراکم ساختمان در قرارداد مشارکت ؟

معمولاً هنگام تنظیم قراردادهای مشارکت درساخت یکی از موضوعاتی که مالک از موضوعاتی که مالک‌ از سازنده می‌خواهد این است که تعهد بدهد تا مجوز ساخت یک یا چند طبقه تراکم اضافی از شهرداری را بگیرد و سازندگان هم برای اینکه هم مالک را راضی نگه دارند تا بتوانند قرارداد را امضاء کنند و هم از سوی دیگر خودشان با چالش و ایراد از سوی مالک مواجه نشوند با ترفندهای زیرکانه‌ای ضمن دادن تعهد در قرارداد لا نوشتن یک شرط با نگارش حرفه‌ای سعی می‎‌کنند حتی اگر شهرداری چنین مجوزی را به آن‌ها ندهد اما بازهم مالک نتواند از او خسارت دریافت کند.

حتما بخوانید : برکناری سازنده در قرارداد مشارکت در ساخت

 

تراکم ساختمان چیست ؟

 

ما در دوره آموزشی استادی مشارکت درساخت همه این ترفندها و تکنیک‌ها را آموزش میدهیم تا هم مالکان و هم سازندگان به ابزار حقوقی و دفاعی مناسبی در مقابل هم مسلح شوند تا مبادا با در تله فنی طرف مقابل گرفتار شوند و راهی جز قبول بی چون و چرای مفاد قرارداد را نداشته باشند.


اگر سوال یا مشکل حقوقی درباره موضوع این مقاله دارید پایین همین صفحه کامنت بزارید

مشاور حقوقی ملک

محمدرضا فولادی هستم ، وکیل و متخصص دعاوی ملکی و قراردادها

با انجام مشاوره تخصصی قبل از هر معامله، قرارداد و معاملات ملکی خود را بیمه کنید

 


 

اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید