Home / دانلود رایگان / اما و اگرها اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان

اما و اگرها اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان

همانطور که میدانید در طی چند سال گذشته یعنی در سال 1389 قانون جدیدی تحت عنوان قانون پیش فروش ساختمان از طرف مجلس وضع شده است و با فاصله نسبتاً طولانی یعنی در سال 1393 آیین نامه اجرایی آن هم وضع گردید. اما هنوز میان مشاورین املاک و سازندگان و خریداران این سوال مطرح است که آیا این قانون اجرایی و عملیاتی شده است یا خیر؟ چون در این قانون مجازات حبس از 91 روز تا 2 سال و جریمه 4 برابری به میزان محکوم به برای متخلفین پیش بینی گردیده است. یعنی پیش فروش بدون مجوز قانونی و انجام تشریفات رسمی یک عمل مجرمانه تلقی می شود.

 

 

اما داستان اینجاست که یک اختلاف نظراتی میان شهرداری و سازمان نظام مهندسی وجود دارد و از طرفی دیگر اتحادیه های املاک نیز هنوز بنظر می رسد نسبت به اجرایی شدن این قانون مردد بوده و دلیل آنهم عدم صدور شناسنامه ملی ساختمان است که در ادامه می توانید با شنیدن این فایل صوتی بطور مختصر از دلایل این قضیه و ابهاماتی که در اجرایی و عملیاتی شدت این قانون وجود دارد مطلع شوید.

 

برای شنیدن این فایل کمی پایین تر روی دگمه پلی کلیک کنید.

 

About مدیر سایت

مطالعه کنید

فایل صوتی: فرق قولنامه و مبایعه نامه

در میان عامه مردم بین قولنامه و مبایعه نامه تفاوتی نیست و هر یک از …

۲ comments

  1. با سلام درسال90دی ماه ملک300متری تراکم زیاد دربهترین منطقه یک احمداباد مشهددراختیارسازنده گذاشتم قراربود 4طبفهبسازد16ماهه وتخویل دهد ولی پنج سال من برخوردکرد و شش طبقه ساخت وخودش ساکن شد ومن راکه مالک بودم راه نداد واجاره منزل که بایدخودش پرداخت می کرد یکسال عقب افتاد ومن محبورشدم بیایم وطبفات خودم که طی دومبایعه نامه پیش فروش که بنکاهداربهجای مشارکت درساخت بعدازامضاازمن من متن مبایعه نامهراپیش فزوش نوشت ومن هم درد ام افتاده وباتوجه به عمل انجام شده قرارکرفتم .خلاصه آمدم طبقات خودم رخ بگیرم که سازنده حمله کرد وبامیله به جان همسرباردارمن افتاد وبهشکم بازو بامیله زد وباعث ایست قلبی جنین شد وبعدازرفتن به کلانتری لوازم مارابه پارکینگ ساختمان آورد و کلی آزادسازی بهسرقت رفت وبائی هم شکست وخلاصه بعدازرفتن به دادکاه طبقه نیمه کاره وهمکف رابه امداد کهفقط دورکچ بود واب ارزیابان ران داشت ومارابعدازپنج سال بااین روزانداخت ودادکاه هم تمام شکایت های من رامون وکیل ندارم مختومه میکنداکربهسایت من نظربیاندازیدتمام مدارک و عکس های آپارتمان رادیکال ولیس بلوک انداخته شماره من 09339447327وreza.ebrahimpoor44@gmail.com

    • سلام دوست گرامی
      به نظر میرسد که نحوه طرح دعوای شما در دادگاه غیر صحیح بوده و لازم است حتما با یک وکیل مجرب مشورت کنید و مدارک شما را بررسی دقیق کند. اما با توجه به تاخیر طولانی مدت پیش آمده و خلف وعده سازنده امکان طرح دعوا غیر ممکن نییت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

There are no products